Idea - czyli kilka słów o tym jak to się zaczęło | Architekt Mocy

Idea - czyli kilka słów o tym jak to się zaczęło

Moje życie to nie cudowna bajka. Często znajdowałam się w sytuacjach, które śmiało można nazwać kryzysowymi. Choroba, utrata pracy, a w końcu kłopoty w związku niejedną osobę przyprawiłyby o czyste szaleństwo i doprowadziły nad skraj przepaści, i to w sensie dosłownym. Tak też momentami było i z moją osobą. Czułam się jak więzień w ciasnej klatce, do otwarcia której brakowało mi najważniejszego - "klucza". Długo miotałam się pomiędzy "powinnam", a "muszę". "Chcę" całkowicie zniknęło z mojego słownika. Dzień po dniu rosła presja, ilość obowiązków i spraw do załatwienia. I dzień po dniu znikała prawdziwa "ja". Aż po hardkorowych dwóch latach znalazłam się dosłownie pod ścianą waląc głową w mur. Miałam do wyboru dwie opcje:

  • trwać w tym bólu do momentu dopóki się nie wykrwawię, co było paradoksalnie łatwe, bo znane i "bezpieczne"
  • dokonać zmiany.

Wybrałam bramkę numer dwa. Czy była łatwiejsza? Bynajmniej. Po latach wytyczonych szlaków, nauczonych rytuałów wkroczyłam na całkowicie nieznany mi teren. I tak jak bohater w filmach przygodowych, tak i ja ruszyłam w podróż po najważniejszy skarb w moim życiu: po odnalezienie siebie. I tak jak bohater filmów czy komiksów upadałam, by na nowo się podnieść i w inny sposób osiągnąć swój cel. I tak krok po kroku, upadek po upadku przecierałam całkowicie nieznane dla siebie szlaki.

I jak to w życiu bywa trafiłam na dobrych ludzi we właściwym momencie. Ludzi, którzy nie tylko wspierali mnie w drodze do zmiany, co zachęcali do samodzielnego działania. Ludzi, od których otrzymałam po raz pierwszy od dekady wiadomość o swojej sile. Wiadomość ta była dla mnie olbrzymim zaskoczeniem, gdyż sama nie potrafiłam jej dostrzec. Te informacje sprawiły, iż zaczęłam postrzegać Siebie w zupełnie inny sposób i w zupełnie inny sposób zaczęłam funkcjonować jako kobieta. Jedną z osób, które wywarły olbrzymi wpływ na moje życie była moja mentorka - coach, u której nauczyłam się podstaw tego zawodu, zawodu coacha.

I tak to właśnie się zaczęło. I trwa, i mówiąc szczerze mam nadzieję, iż rozpocznie się i będzie trwało również i u Ciebie :-)

 

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki