Blog

Surferka z charakterem i sprawcze MOCE
Czy wierzę w przypadki? Raczej nie. Wierzę, iż pewne osoby, rzeczy, sprawy pojawiają się w moim życiu po to, abym zdobyła cenne doświadczenie, nową wizję, czy też dystans do różnych spraw. Tak też było dziś w południe, gdy po skończonej sesji z kubkiem kawy przykucnęłam na brzegu fotela, aby wymiziać leżącą w nim Jedi (moją kotkę).
Wartości, a związki

"Tak naprawdę nasze drogi rozeszły się już dawno. Jarosław nie spełniał moich oczekiwań jako człowiek i partner. Szczegóły pragnę zostawić dla siebie z czystego szacunku do naszej relacji i dla dzieci" – powiedziała tabloidowi Martyna Gliwińska, była partnerka Jarosława Bieniuka, tego samego, który był mężem Anny Przybylskiej. Takie wypowiedzi nie są czymś nowym. W tabloidach pojawiają się co chwila w sytuacjach, gdy rozpada się słynny związek.

Pandy, Powermenki i Coaching

Czekając na poranny tramwaj zaczynają pozornie miłą, towarzyską pogawędkę.

On: To gdzie na wakacje?

Ona: Do Giżycka

On: Na długo?

Ona: Tylko tydzień. Na więcej nie mam kasy. A ty?

On: A do siostry jadę do Torunia na 2 tygodnie, gościć mnie będzie, a potem zobaczymy. Może starzy nam coś zafundują.

Ona: Jak to starzy? Przecież dorośli jesteście, możecie na to kasę zarobić.

On: No, ale skoro chcą to grzech byłoby nie skorzystać. Pomagają nam, przecież to chyba normalne.

Marzenia i co dalej?

Przechodząc jakiś czas temu koło hotelu Novotel zobaczyłam plakat: STRACH ZŻERAĆ DUSZĘ. Pomyślałam: a gdyby tak usunąć to „ć”? Wyjdzie nam wtedy: STRACH ZŻERA DUSZĘ. I zastanowiłam się jak to stwierdzenie ma się do naszego życia, a w szczególności do naszych marzeń. Myślami wróciłam do dzieciństwa. Pamiętam jak marzyłam o tym, aby zostać tancerką. Gdy podrosłam chciałam tak jak Jacques-Yves Cousteau badać morza i oceany jako biolog morski. Jednak żadne z tych marzeń nie zostało zrealizowane.

Jak być szczęśliwym rodzicem Asa?

Tak jestem Rodzicem Asa, czyli dziecka z Zespołem Aspergera. O tym fakcie dowiedziałam się niecały rok temu, ale od lat czułam w kościach, że moja córka jest osobą wyjątkową, czującą i odbierającą świat zupełnie inaczej. Nie wiedziałam tylko jak, i w jaki sposób mogę z nią efektywnie pracować. Po kilku latach tułania się po poradniach trafiłam w końcu do Scolara, gdzie postawiono nam diagnozę – Zespół Aspergera.