Blog

O byciu dobrą

Czy obawiasz się, iż bycie dla Siebie dobrą i kochaną jest co najmniej nie na miejscu, niewłaściwe?

Czy kojarzysz je z zadufaniem, zachowaniami narcystycznymi, a może lenistwem?

Czy chcąc uniknąć oskarżenia, o którąś z tych przywar stawiasz sobie coraz wyżej i wyżej poprzeczkę?

Moc decyzyjności, czy niepewności?

"CZY MOŻNA WYBACZYĆ PO ZDRADZIE MĘŻA??"

 

Taki o to post przeczytałam na jednej z facebookowych grup. Pod wpisem stos komentarzy: można, nie można, a cholera wie, to zależy….

Wiosenne porządki nie tylko w szafie? A może: WIOSNA TO STAN UMYSŁU?

 

Jak to jest, że są kobiety, nad którymi tłum ma władzę, a inne potrafią tym samym ludziom powiedzieć, żeby się od nich odpierdolili? Bo ma maseczkę zieloną na twarzy? Ma! I tak ma być!

Słowa mają MOC

Jestem pewna, iż nie raz słyszałaś o tym, że słowa mają wielką moc. Używamy ich, by wywołać śmiech i płacz. Mogą one nas zranić, ale też uleczyć i dać nadzieję. Za pomocą słów każda z nas może odczuć prawdziwe intencje oraz ukryte pragnienia. To jak używamy słów może być kluczem do tego jak postrzegamy siebie i otaczający Nas świat. To jak go rozumiemy i widzimy otrzymaliśmy niejako w spadku od naszych rodziców poprzez wychowanie. Może pamiętasz jak któryś z rodziców wskazując na pająka mówił pająk – zły robal….

7 gwarancji, które pomogą Ci osiągnąć sukces

Czy nie raz poczułaś się nabita w butelkę, gdy obiecywano Ci złote góry, a w efekcie miałaś uczucie, że otrzymujesz za swoje pieniądze tylko przy ogrodowy pagórek?

Jak mogę Ci pomóc?

Coś co było dla mnie oczywistą oczywistością dzięki Wam okazało się, iż takie nie jest. Stąd też postanowiłam napisać ten wpis, aby po pierwsze: uporządkować pojęcia, po drugie: abyś w jednym miejscu miała czarno na białym informacje dotyczące oferowanego przeze mnie wsparcia.

Sposoby wsparcia

Wspieram Cię w osiąganiu celu proponując różnorodne narzędzia, do których zaliczają się:

- metafora np.: w postaci przypowieści, opisu konkretnego zdjęcia czy obrazu

Surferka z charakterem i sprawcze MOCE
Czy wierzę w przypadki? Raczej nie. Wierzę, iż pewne osoby, rzeczy, sprawy pojawiają się w moim życiu po to, abym zdobyła cenne doświadczenie, nową wizję, czy też dystans do różnych spraw. Tak też było dziś w południe, gdy po skończonej sesji z kubkiem kawy przykucnęłam na brzegu fotela, aby wymiziać leżącą w nim Jedi (moją kotkę).
Wartości, a związki

"Tak naprawdę nasze drogi rozeszły się już dawno. Jarosław nie spełniał moich oczekiwań jako człowiek i partner. Szczegóły pragnę zostawić dla siebie z czystego szacunku do naszej relacji i dla dzieci" – powiedziała tabloidowi Martyna Gliwińska, była partnerka Jarosława Bieniuka, tego samego, który był mężem Anny Przybylskiej. Takie wypowiedzi nie są czymś nowym. W tabloidach pojawiają się co chwila w sytuacjach, gdy rozpada się słynny związek.

Pandy, Powermenki i Coaching

Czekając na poranny tramwaj zaczynają pozornie miłą, towarzyską pogawędkę.

On: To gdzie na wakacje?

Ona: Do Giżycka

On: Na długo?

Ona: Tylko tydzień. Na więcej nie mam kasy. A ty?

On: A do siostry jadę do Torunia na 2 tygodnie, gościć mnie będzie, a potem zobaczymy. Może starzy nam coś zafundują.

Ona: Jak to starzy? Przecież dorośli jesteście, możecie na to kasę zarobić.

On: No, ale skoro chcą to grzech byłoby nie skorzystać. Pomagają nam, przecież to chyba normalne.

Marzenia i co dalej?

Przechodząc jakiś czas temu koło hotelu Novotel zobaczyłam plakat: STRACH ZŻERAĆ DUSZĘ. Pomyślałam: a gdyby tak usunąć to „ć”? Wyjdzie nam wtedy: STRACH ZŻERA DUSZĘ. I zastanowiłam się jak to stwierdzenie ma się do naszego życia, a w szczególności do naszych marzeń. Myślami wróciłam do dzieciństwa. Pamiętam jak marzyłam o tym, aby zostać tancerką. Gdy podrosłam chciałam tak jak Jacques-Yves Cousteau badać morza i oceany jako biolog morski. Jednak żadne z tych marzeń nie zostało zrealizowane.

Strony